PUCH GĘSI 100%

POLSKI BIAŁY PUCH GĘSI 100%

Puch, który pierwotnie był zarezerwowany dla ekskluzywnego rynku japońskiego, jest teraz zdrowy - napisane przez renomowanych niemieckich, skandynawskich i azjatyckich producentów pościeli.

Produkcja i zakładowa kontrola jakości przeprowadzana jest w pełnej zgodności z normami ISO - systemy kontroli jakości (Certyfikat ISO 9001 nr 0198100 00171).

Puch i pierze dostarczane jest przez naszego polskiego dostawcę, który jest głównym odbiorcą surowca od hodowców w Polsce. Puch najpierw przechodzi intensywny proces oczyszczania, aż osiągnie przezroczystość (w teście czystości) odpowiadającą wymaganiom Japońskim standardom JIS K0102 1981, następnie etap to sterylizacja i proces suszenia w 120 ° C i 4 bary.

 

Puch to wyjątkowy materiał przygotowany zgodnie z najwyższymi japońskimi standardami jakości i czystości. Puch gęsi 100% jest bardzo ceniony za swoją wyjątkową lekkość i doskonałe właściwości magazynowania ciepła. Taki komfort i odpowiednią izolacje zapewnia nawet bardzo niewielka ilość puchu w kołdrze.

W AllerGuard nie używamy puchu i pierza pozyskiwanego z podskubu zwierząt na żywo.


         

WYSOKIE STANDARDY JAKOŚCI PUCHU 

Używamy wyłącznie ręcznie sortowanego puchu z polskich gęsi białych, w sposób ciągły zapewnionego przez nasze stowarzyszone laboratorium puchu White Tech, które wraz z naszym producentem Studio K są położone w południowej Polsce.

 

Używamy puchu Klasy I o „Wyjątkowej Jakości”, więc z pewnością trafiamy również do alergików. Mogą oni używać naszych produktów puchowych, ponieważ z czystym puchem w naszej technologii nie wiąże się kurz ani inne zanieczyszczenia.

Puch składa się z keratyny, pokrytej lanoliną - to substancje, które również znajdują się w naszym organizmie i nie są alergenami.

Wszystkie formy zanieczyszczeń biologicznych, takie jak bakterie, kurz, pleśń itp. Które mogą powodować alergie na wszystko, zwykle znajduje się w źle wypranym puchu lub w surowcu pochodzącym z recyklingu.

 

Metodę określania czystości puchu ogólnie określa się w Europie i Japonii za pomocą uznanego „testu oczyszczania”. Test polega na umieszczeniu określonej ilości puchu w szklanym cylindrze, uzupełnieniu wodą destylowaną i określeniu przejrzystości wody po procesie płukania. Przejrzystość zależy od możliwości wizualnego rozpoznawania znormalizowanego krzyża 30x30mm na dnie szklanego cylindra.

W naszym laboratorium wykorzystujemy 3 butle szklane o średnicy 1000 mm. (I h. T. JIS K0102 1981 standard, a następnie sterylizacja i suszenie w 120º C i 4 barach).

Umieszczamy w nich 3 gramy puchu i 300ml wody destylowanej. Całość jest energicznie wstrząsana. Następnie dodajemy kolejne 700ml destylatu wody, a butle umieszczamy na 45 minut w wytrząsarce. Następnie odczytuje się widoczność.

 

W Europie jakość puchu dla „puchu standardowego” określana jest przy użyciu szklanych cylindrów o pojemności 300 ml, a „jakości puchu” przy użyciu Cylindrów o wysokości 500mm. Test AllerGuard jest wykonywany tylko przy użyciu szklanych cylindrów o wysokości 1000 mm i może być jednym z niewielu produktów puchowych sklasyfikowanych jako „Super Clean Down”.                                          

Wielu producentów puchu dodaje biel optyczną do procesu czyszczenia, aby sprawiać wrażenie, że produkt jest czystszy i wyższej jakości niż w rzeczywistości.

Oczywiście puch AllerGuard nie zawiera wybielaczy optycznych.


Puch AllerGuard®

Antyalergiczny puch. Czy to jest możliwe?

 

Puch zbudowany jest keratyny, pokryty jest lanoliną – są to substancje które występują również w naszym organizmie i jako substancje biologiczne, nie są to alergeny. Alergizować może wszystko to co w słabo wypranym puchu znajduje się dodatkowo. Wszelkiego rodzaju zanieczyszczenia, bakterie, kurz itp. Istnieją natomiast sposoby pozbywania się tych zanieczyszczeń. Puch wykorzystywany do produkcji kołder i poduszek AllerGuard poddawany jest dodatkowym procesom odpylania, prania we wrzącej wodzie z odpowiednimi środkami oraz dezynfekcji przegrzaną parą. Dzięki temu nowy produkt AllerGuard jest w pełni bezpieczny dla każdego z nas.

 

Puch składa się z milionów mikroskopijnych promyczków, które świetnie zatrzymują powietrze i ciepło. Natomiast z czasem, po kilku latach intensywnego użytkowania promyczki zaczynają się wykruszać. Z kołder i poduszek puchowych wykonanych w tradycyjny sposób te mikroskopijne cząstki wydostają się i trafiają do naszych dróg oddechowych. U osób wrażliwych mogą powodować podrażnienia oraz reakcje alergiczne. Jednakże tkanina AllerGuard zatrzymuje te tak zwane „odloty z puchu” wewnątrz kołdry. Dzięki temu nie mamy z nimi kontaktu, a kołdry i poduszki zachowują swoje właściwości antyalergiczne przez cały okres użytkowania, nawet po 50-ciu praniach. Ponad to kołdry są zgrzewane, dzięki temu nie powstają w nich otwory po igle - potencjalne miejsca przenikania zanieczyszczeń.

Okres użytkowania – jest to kolejna niezwykle istotna cecha produktów AllerGuard. Będą one służyć nam bardzo długo. Zaleca się wymianę kołder co 7 lat, a poduszek co 4-5 lat ze względów higienicznych. Często jednak po tym czasie produkty są ciągle w bardzo dobrym stanie. Żeby tak było, nie należy leżeć na kołdrach, powinno się często je wietrzyć i regularnie prać. Poduszki również należy regularnie prać i roztrzepywać każdego ranka.

 

 

Długa żywotność produktów oraz wysoki komfort użytkowania wynika z bardzo wysokiej jakości puchu użytego do produkcji oraz dzięki niezwykle mocnej i trwałej tkaninie AllerGuard.

Puch AllerGuard to nowy polski puch gęsi 100 % klasy I, poddawany dodatkowym procesom czyszczenia. Jest to wyjątkowy surowiec, o którego zaletach można dużo powiedzieć.

Poniżej wyjaśnione zostały podstawowe cechy i parametry puchu:

NOWY PUCH – na rynku dostępne są dwa rodzaje puchu; puch nowy, oraz puch z odzysku (używany). Tylko puch nowy gwarantuje nam długą żywotność produktu i bezpieczeństwo. Puch z odzysku zazwyczaj jest w dużym stopniu zużyty. Posiada bardzo dużą ilość szkodliwych odlotów, a jego pochodzenie i pozyskiwanie bywa wręcz szokujące. Szukajmy świadomie nowego puchu gęsiego.

POLSKI PUCH GĘSI – Jest to jeden z najbardziej cenionych gatunków puchu na świecie. Ze względu na odpowiednią strefę klimatyczną dla ptaków w Polsce, polski puch gęsi ma bardzo wysokie parametry. Jest wyjątkowo lekki i trwały. Świetnie izoluje. Jego sprężystość dochodzi do 850 QUIN.

 

PUCH 100% - wartość procentowa oznacza „zawartość puchu w puchu”. Na rynku znajdziemy mieszanki o różnych proporcjach. Na przykład puch 70% składa się z pierza 30% oraz puchu 70%. Pierze w wypełnieniu kołder jest zbędne. Nie ma ono właściwości izolacyjnych i jest stosunkowo ciężkie. Natomiast świetnie sprawdza się jako wypełnienie poduszek. Oczywiście puch 100% to całkowicie wyselekcjonowany puch i jest to najlepszy materiał izolacyjny.

KLASA I PUCHU – klasa puchu mówi nam bezpośrednio o jego jakości. W kołdrach powinniśmy szukać tylko puchu klasy I. Niższe klasy nadają się do wypełniania poduszek dekoracyjnych lub mebli tapicerowanych, nie powinny być używane do produkowana pościeli, lecz niestety na rynku ciągle są dostępne tego rodzaju produkty.

SUPER CZYSTY PUCH – puch jest materiałem pochodzenia zwierzęcego, dlatego szczególnie ważne jest to, aby był dobrze wyprany, wyczyszczony i zdezynfekowany. Nasz puch jest prany i czyszczony według najwyższych Japońskich standardów, co sprawia, że jest w pełni bezpieczny nawet dla osób ze skłonnościami do alergii.

 

Testy laboratoryjne oraz tysiące zadowolonych klientów potwierdza skuteczność produktów AllerGuard.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl