Puch AllerGuard® Antyalergiczny puch. Czy to jest możliwe?
Puch AllerGuard® Antyalergiczny puch. Czy to jest możliwe?

Puch AllerGuard®
Antyalergiczny puch. Czy to jest możliwe?


Puch zbudowany jest keratyny, pokryty jest lanoliną – są to substancje które występują również w naszym organizmie i jako substancje biologiczne, nie są to alergeny. Alergizować może wszystko to co w słabo wypranym puchu znajduje się dodatkowo. Wszelkiego rodzaju zanieczyszczenia, bakterie, kurz. Istnieją natomiast sposoby pozbywania się tych zanieczyszczeń. Puch wykorzystywany do produkcji kołder i poduszek AllerGuard poddawany jest dodatkowym procesom odpylania, prania we wrzącej wodzie z odpowiednimi środkami i dezynfekcji przegrzaną parą. Dzięki temu nowy produkt AllerGuard jest w pełni bezpieczny dla każdego z nas.


Puch składa się z milionów mikroskopijnych promyczków, które świetnie zatrzymują powietrze i ciepło. Natomiast z czasem, po kilku latach intensywnego użytkowania promyczki zaczynają się wykruszać. Z kołder i poduszek puchowych wykonanych w tradycyjny sposób te mikroskopijne cząstki wydostają się i trafiają do naszych dróg oddechowych. U osób wrażliwych mogą powodować podrażnienia oraz reakcje alergiczne. Jednakże tkanina AllerGuard zatrzymuje te tak zwane „odloty z puchu” wewnątrz kołdry. Dzięki temu nie mamy z nimi kontaktu, a kołdry i poduszki zachowują swoje właściwości antyalergiczne przez cały okres użytkowania, nawet po 50-ciu praniach. Ponad to kołdry są zgrzewane, dzięki temu nie powstają w nich otwory po igle - potencjalne miejsca przenikania zanieczyszczeń.
Okres użytkowania – jest to kolejna niezwykle istotna cecha produktów AllerGuard. Będą one służyć nam bardzo długo. Zaleca się wymianę kołder co 7 lat, a poduszek co 4-5 lat ze względów higienicznych. Często jednak po tym czasie produkty są ciągle w bardzo dobrym stanie. Żeby tak było, nie należy leżeć na kołdrach, powinno się często je wietrzyć i regularnie prać. Poduszki również należy regularnie prać i roztrzepywać każdego ranka.


Długa żywotność produktów oraz wysoki komfort użytkowania wynika z bardzo wysokiej jakości puchu użytego do produkcji oraz dzięki niezwykle mocnej i trwałej tkaninie AllerGuard.
Puch AllerGuard to nowy polski puch gęsi 100 % klasy I, poddawany dodatkowym procesom czyszczenia. Jest to wyjątkowy surowiec, o którego zaletach można dużo powiedzieć.
Poniżej wyjaśnione zostały podstawowe cechy i parametry puchu:
NOWY PUCH – na rynku dostępne są dwa rodzaje puchu; puch nowy, oraz puch z odzysku (używany). Tylko puch nowy gwarantuje nam długą żywotność produktu i bezpieczeństwo. Puch z odzysku zazwyczaj jest w dużym stopniu zużyty. Posiada bardzo dużą ilość szkodliwych odlotów, a jego pochodzenie i pozyskiwanie bywa wręcz szokujące. Szukajmy świadomie nowego puchu gęsiego.
POLSKI PUCH GĘSI – Jest to jeden z najbardziej cenionych gatunków puchu na świecie. Ze względu na odpowiednią strefę klimatyczną dla ptaków w Polsce, polski puch gęsi ma bardzo wysokie parametry. Jest wyjątkowo lekki i trwały. Świetnie izoluje. Jego sprężystość dochodzi do 850 QUIN.

PUCH 100% - wartość procentowa oznacza „zawartość puchu w puchu”. Na rynku znajdziemy mieszanki o różnych proporcjach. Na przykład puch 70% składa się z pierza 30% oraz puchu 70%. Pierze w wypełnieniu kołder jest zbędne. Nie ma ono właściwości izolacyjnych i jest stosunkowo ciężkie. Natomiast świetnie sprawdza się jako wypełnienie poduszek. Oczywiście puch 100% to całkowicie wyselekcjonowany puch i jest to najlepszy materiał izolacyjny.
KLASA I PUCHU – klasa puchu mówi nam bezpośrednio o jego jakości. W kołdrach powinniśmy szukać tylko puchu klasy I. Niższe klasy nadają się do wypełniania poduszek dekoracyjnych lub mebli tapicerowanych, nie powinny być używane do produkowana pościeli, lecz niestety na rynku ciągle są dostępne tego rodzaju produkty.
SUPER CZYSTY PUCH –
puch jest materiałem pochodzenia zwierzęcego, dlatego szczególnie ważne jest to, aby był dobrze wyprany, wyczyszczony i zdezynfekowany. Nasz puch jest prany i czyszczony według najwyższych Japońskich standardów, co sprawia, że jest w pełni bezpieczny nawet dla osób ze skłonnościami do alergii.


Testy laboratoryjne oraz tysiące zadowolonych klientów potwierdza skuteczność produktów AllerGuard.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl