Tkanina AllerGuard
Tkanina AllerGuard

AllerGuard to wyjątkowo szczelna forma tekstylna. Jest to tkanina barierowa dla roztoczy, zanieczyszczeń i alergenów. Zbudowana jest z milionów mikro-włókien wielokrotnie cieńszych od ludzkiego włosa, które tkane są tak gęsto, że nic co ma średnice większą od 0,1 mikrona nie jest w stanie przedostać się przez tkaninę.


Bardzo gęsty splot i specjalne ułożenie włókien gwarantuje dużą szczelność dla mikrocząsteczek, jednak nie dla powietrza i wilgoci, przez co produkty AllerGuard są również bardzo komfortowe.
Mikrocząsteczki szkodliwe dla nas, w tym również odchody roztoczy, bakterie i niektóre wirusy są większe od 0,1 μm. Roztocza są 10 do nawet 400 razy większe od otworów w tkaninie, dlatego nie będą się one rozwijać wewnątrz kołdry ani poduszki AllerGuard. Badania laboratoryjne dowodzą, że AllerGuard® zachowuje swoją szczelność na poziomie 98,2 % nawet po 50 praniach dla mikrocząsteczek o średnic 0,1 μm, a dla cząsteczek o średnicy 0,5 μm szczelność wynosi aż 99,6 %.

Poduszki i Kołdry puchowe antyalergiczne AllerGuard.
Dużą szczelność tkaniny wykorzystaliśmy podwójnie. Jest to bariera dla alergenów i roztoczy które nie dostają się do wnętrza kołdry, ale również w 100% zatrzymuje ona puch, który nie wydostaje się na zewnątrz. Dzięki temu mikrocząsteczki pochodzące od puchu mogące alergizować osoby uczulone, są zatrzymywane wewnątrz kołdry, a my możemy korzystać z wyjątkowych właściwości naturalnego puchu gęsiego 100% (dowiedz się więcej o puchu). Dodatkową korzyścią jest to, że jeśli roztocza ani alergeny nie gromadzą się wewnątrz kołdry ani poduszki, nie musimy ich prać częściej, niż tylko ze względów higienicznych. A jeśli już to robimy, możemy wyprać naszą kołdrę w 60 stopniach, a nawet możemy zdezynfekować ją termicznie w 90 stopniach Celsjusza.

Powłoczki AllerGuard
Alergeny gromadzą się również w materacach. Możesz wykorzystać pełny pokrowiec na materac AllerGuard, który doskonale sprawdzi się nie tylko w przypadku zabezpieczenia nowego materaca przez zanieczyszczeniami, ale również odizoluje Cię od zanieczyszczeń które są w materacu używanym od kilku lat.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl